CamON.line projekt

Pasjonujesz się filmem, ale bycie jedynie odbiorcą ci nie wystarcza?
Marzysz o związaniu swojej przyszłości z produkcją filmową?
A może masz na koncie autorskie realizacje?

Dobrze trafiłeś – program filmowy CamON.line jest dla Ciebie!

Od maja do października pasjonaci filmu mogą liczyć na ciekawe spotkania z uznanymi twórcami filmowymi i ekspertami z branży. Wszystko to bezpłatnie i bez wychodzenia z domu, dzięki realizacji projektu „CamON.line” w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

SPRAWDŹ NASZE WARSZTATY

ZOBACZ / POSŁUCHAJ NASZYCH EKSPERTÓW

 

Projekt realizowany przez Podkarpacką Komisję Filmową zakłada organizację minimum sześciu warsztatów on-line, w tym reżyserskich, scenariuszowych, producenckich czy montażowych. Spotkania realizowane są za pośrednictwem platformy Zoom, a zapisy do udziału prowadzone są każdorazowo przed warsztatami. Ponieważ spotkania mają charakter interaktywny, ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są dedykowane dla osób mieszkających, uczących się lub pracujących w województwie podkarpackim.

Dodatkowo w ramach projektu regularnie publikowane będą kilkudziesięciominutowe filmy, w których twórcy i eksperci filmowi opowiedzą o wybranych zagadnieniach ze swojej dziedziny.

Idea warsztatów filmowych on-line wyrosła z prowadzonych od 2017 roku stacjonarnych warsztatów CamON, gdzie w ciągu całorocznego cyklu zajęć uczestnicy uczą się praktycznej realizacji filmów fabularnych i dokumentalnych. Opiekunami kursu są wielokrotnie nagradzani twórcy filmowi Paweł Chorzępa i Maciej Cuske. Dzięki realizacji projektu CamON.line tegoroczna grupa warsztatowa może liczyć na zajęcia zdalne, dostosowane do ograniczeń związanych z pandemią. 23 osobowa grupa złożona z mieszkających na Podkarpaciu pasjonatów filmu w różnym wieku, poprzez spotkania on-line realizuje program mający na celu kompleksowe poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu produkcji filmowej, przygotowujący ich do realizacji własnych projektów, zarówno fabularnych jak dokumentalnych. Zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu.

Projekt „CamOn.line” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Koordynatorka: Katarzyna Mazurkiewicz,
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej