Podkarpacka Komisja Filmowa została powołana przez Sejmik Województwa Podkarpackiego w 2016 roku, działa w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury
w Rzeszowie. Powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą wykorzystać filmowy potencjał regionu.
 
Jej głównym obszarem działalności jest kompleksowe wspieranie produkcji audiowizualnych – filmów fabularnych, dokumentalnych,  reklamowych, a także programów telewizyjnych. Komisja wspomaga proces produkcyjny na wszystkich jego etapach – od poszukiwania najlepszych lokacji, pomoc przy uzyskiwaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, pomoc w dotarciu do specjalistów z branży audiowizualnej na terenie regionu oraz do usług okołoprodukcyjnych. Komisja prowadzi stale aktualizowaną bazę miejsc zdjęciowych oraz lokalnych specjalistów i usługodawców.
 
Ponadto komisja realizuje projekty edukacyjne, których celem jest rozwój kompetencji młodych twórców i ułatwienie im startu na drodze do tworzenia pierwszych filmów.
 
W 2016 roku komisja uruchomiła program wsparcia finansowego filmów dokumentujących miejsca, ludzi i wydarzenia związane z regionem pn. Podkarpacka Kronika Filmowa.
 
Podkarpacka Komisja Filmowa jest również operatorem Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, z którego producent może pozyskać środki na film fabularny, dokumentalny lub animowany. Środki, funkcjonujące na zasadach wkładów koprodukcyjnych, przyznawane są od 2017 roku w ramach konkursu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej