WYNIKI KONKURSU NA WSPIERANIE PRODUKCJI FILMOWEJ W RAMACH PODKARPACKIEGO REGIONALNEGO FUNDUSZU FILMOWEGO 2023

W dniu 11.07.2023 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego (zwanego dalej PRFF), w składzie: Marta Kraus, Robert Godek, Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Tomasz Leyko, Jagoda Mazepa. Operatorem PRFF jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

W ramach naboru do PRFF wpłynęło 12 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 1 990 767,30 złotych brutto. Do etapu oceny merytorycznej zostało zakwalifikowanych 9 wniosków, 3 wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych.

Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia Konkursu, podjęła decyzję o wysokości i rodzaju wkładu koproducenckiego, biorąc pod uwagę dostępne środki finansowe, oceny i rekomendacje ekspertów Rady Programowej.

Wśród wybranych projektów znalazły się 4 produkcje – 2 fabularne i 2 dokumentalne, których producenci zostaną zaproszeni do negocjacji umowy koprodukcyjnej:

Tytuł filmu

Nazwa wnioskodawcy

Reżyser

Przyznana kwota dofinansowania (netto)

Przyznana kwota dofinansowania (brutto)

IGNACY

AKSON STUDIO SP. Z O.O.

MICHAŁ ROGALSKI

300 000,00

369 000,00

HOME

FILM KRAKÓW SP. Z O.O.

OR SINAI

200 000,00

246 000,00

NIE MA MNIE?

MIROSŁAW MAZURKIEWICZ
PRODUKCJA FILMOWA

ROBERT
ŻURAKOWSKI

60 000,00

73 800,00

LUDZIE I RZECZY

STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH

DAMIAN
KOSOWSKI

40 000,00

49 200,00

 

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za udział w tegorocznym naborze, a producentom filmów wybranych w Konkursie – gratulujemy!

 


OGŁOSZENIE KONKURSU

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza producentki i producentów do udziału w 7. edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej ze środków Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego na rok 2023 wynosi 1 550 538  złotych brutto.

Środki Funduszu pochodzą z dotacji budżetu Województwa Podkarpackiego. Operatorem Funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Termin przyjmowania wniosków upływa 8 maja 2023 roku.

Za termin złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Instytucji. Wniosek należy złożyć jednocześnie w formie drukowanej i elektronicznej. Wnioski należy składać w sekretariacie siedziby Instytucji, adres:

WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE, UL. OKRZEI 7, 35-002 RZESZÓW z dopiskiem „PODKARPACKI REGIONALNY FUNDUSZ FILMOWY 2023”.

Regulamin, aktualny wzór wniosku aplikacyjnego oraz załączniki dostępne są poniżej, w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Instytucja zastrzega sobie możliwość wstrzymania postępowania konkursowego lub odwołania konkursu.

Celem Konkursu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim. Zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie) lub miejsce realizacji filmu. Minimum 100% równowartości wkładu koprodukcyjnego netto, finansowanego z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa podkarpackiego.

Wnioski na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, który zamierza zrealizować produkcję filmową związaną z regionem. Warunki udziału określone są w Regulaminie konkursu na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

 

Wszelkie pytania związane z Konkursem można kierować na adres:

Jagoda Mazepa – specjalistka ds. funduszu filmowego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 193 902

 

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

Załączniki:

A. Formularz wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie produkcji filmu.
B. Wykaz obowiązkowych załączników do wniosku aplikacyjnego.
C. Istotne warunki umowy koprodukcyjnej.
D. Zielony przewodnik dla branży audiowizualnej.
E. Regulamin komisji konkursowej.
F. Karta oceny eksperta.
G. Pomoc publiczna – informacje dla producentów.
H. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.

Zachęcamy do poznania potencjału filmowych krajobrazów Podkarpacia. Zapraszamy do zapoznania się z bazą lokacji (http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/lokacje/baza-lokacji) oraz elektroniczną wersją katalogu Location Guide (http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/lokacje/publikacje)

Spis treści

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej