Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza młodzież w wieku 12-14 lat (osoby urodzone w latach 2008-2010) z województwa podkarpackiego do udziału w międzynarodowym wydarzeniu filmowym Young Audience Award – Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. 

YAA ColourTransparent

Young Audience Award odbywa się corocznie od 2012 roku. Jest to siódma ogólnopolska, a trzecia podkarpacka, edycja tego prestiżowego wydarzenia. Młodzi jurorzy z 42 krajów europejskich wybiorą najlepszy film spośród trzech nominowanych produkcji dedykowanych młodej publiczności. 

Zostań jurorem 11. edycji Europejskiej Nagrody Filmowej! trophy

Tegoroczna edycja odbędzie odbędzie się ONLINE (w dniach 7-11 listopada br.) oraz stacjonarnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (12 listopada br.).
Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

Nominowane filmy to wysokiej jakości produkcje europejskie, prezentowane na festiwalach międzynarodowych, nominowane do prestiżowych nagród i cieszące się uznaniem publiczności. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Akademia Filmowa. 


W 2022 roku trzema nominowanymi filmami są: 

1 ANIMAL

Reżyseria: Cyril Dion (Francja 2021)

 

Dwójka nastoletnich aktywistów z misją uświadomienia światu zagrożenia związanego z wymieraniem gatunków. Bohaterowie zabierają nas w podróż po całym świecie, aby pomóc zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film wyjątkowy.

 

 

2DREAMS ARE LIKE WILD TIGERS

Reżyseria: Lars Montag (Niemcy 2021)

 

Dwunastoletni Ranji uwielbia pełne kolorów i energii filmy Bollywood. Nie chce niczego więcej, jak tylko stanąć przed kamerą ze swoim bohaterem, indyjską supergwiazdą Amirem Roshanem. I choć jego wielkie pragnienie wydaje się nieosiągalne, to Ranji przekonuje się, że o swoje marzenia trzeba walczyć – one same się nie spełniają. Nadzieja pojawia się wraz z przesłuchaniem do nowego filmu Amira Roshana. Sojusznikiem w walce o spełnienie marzeń okazuje się dziewczyna z sąsiedztwa, Toni.

 

 

3COMEDY QUEEN

Reżyseria: Sanna Lenken (Szwecja 2022)

 

Porywająca historia 13-letniej Sashy, która mimo przeogromnego smutku nie daje sobie przyzwolenia na płacz. Po śmierci mamy postanawia zostać stand-uperką, chcąc przywrócić uśmiech na twarzach innych – szczególnie swojego taty. Świetnie zagrany, poruszający do głębi triumf skandynawskiego kina dla młodego widza.

  


flashJak się zgłosić?

Jeżeli masz 12-14 lat (urodziłeś się w latach 2008-2010), jesteś miłośnikiem kina i chcesz spróbować swoich sił jako filmowy juror, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tu: https://forms.gle/onEP8XyLaULPiKW86
Formularz składa się z dwóch części. Pierwszą wypełnia juror, drugą rodzic lub opiekun prawny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

O wynikach rekrutacji poinformujemy Cię drogą elektroniczną do 26 października br.

 

flashCzego oczekujemy? Jak to będzie wyglądać?

Juror ma do wyboru dwie formy udziału w wydarzeniu:

Online. Każdy z jurorów musi posiadać własny adres mailowy oraz dostęp do urządzenia z łączem Internetowym. W dniach 7-11 listopada 2022 r. młodzi jurorzy będą uczestniczyli w pokazach online nominowanych filmów na platformie streamingowej. Każdy juror otrzyma indywidualny dostęp i będzie miał możliwość obejrzenia filmów w dogodnym dla siebie czasie.

Stacjonarnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. S. Okrzei 7). W dniu 12 listopada 2022 r., w godz. 10.00-18.00, młodzi jurorzy będą uczestniczyli we wspólnych pokazach, którym towarzyszyć będą dyskusje po filmach. Organizator zapewnia obiad.

Filmy posiadają napisy w języku polskim.

Jurorzy są zobligowani do obejrzenia wszystkich trzech nominowanych filmów. owl

W dniu 13 listopada br. chętni jurorzy będą mogli uczestniczyć w dyskusjach za pośrednictwem platformy Zoom oraz w europejskiej Gali Przyznania Nagród, udostępnionej za pośrednictwem strony YYA. Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie przesłany jurorom, którzy zakwalifikują się do udziału.

Wszelkie pytania należy kierować do Anity Drąg-Rutkowskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu 17 853 52 57 w. 38.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej i Facebooku Young Audience Award:
https://yaa.europeanfilmawards.eu/
https://www.facebook.com/YoungAudienceAward/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej