EFA Young Audience Award

            

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza młodzież w wieku 12-14 lat z województwa podkarpackiego do udziału w międzynarodowym wydarzeniu filmowym EFA Young Audience Award – Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej.

EFA Young Audience Award odbywa się corocznie od 2012 roku. Jest to szósta ogólnopolska, a druga dla Podkarpacia, edycja tego prestiżowego wydarzenia. Młodzi jurorzy z 38 krajów europejskich (i nie tylko) wybiorą najlepszy film spośród trzech nominowanych produkcji dedykowanych młodej publiczności.

Zostań jurorem 10. edycji Europejskiej Nagrody Filmowej!

Tegoroczna edycja odbędzie się 25 kwietnia br. i ze względu na pandemię COVID-19 w całości odbędzie się ONLINE.

 


Nominowane filmy to wysokiej jakości produkcje europejskie, prezentowane na festiwalach międzynarodowych, nominowane do prestiżowych nagród i cieszące się uznaniem publiczności.
Organizatorem wydarzenia jest Europejska Akademia Filmowa oraz EFA Productions przy wsparciu Mitteldeutsche Medienförderung (MDM).

W 2021 roku trzema nominowanymi filmami są:

PINOCCHIO
reż. Matteo Garrone (Włochy, Francja)

Nowa wersja świetnie znanego dzieła. Nakręcony na tle przepięknych włoskich plenerów film pełen jest fantazji, cudów, śmiesznych i poruszających momentów.
Roberto Benigni gra rolę Gepetto, starego stolarza, który wystrugał z drewna pajacyka, a ten w magiczny sposób zaczyna mówić, chodzić, biegać zupełnie jak żywy chłopczyk. Geppetto nadaje mu imię Pinocchio i próbuje wychować jak syna. Nie jest to łatwe, gdyż niesforny i krnąbrny pajacyk ma umiejętność popadania w tarapaty - pada ofiarą oszustów, porywaczy, jest ścigany przez bandytów. Przeżywa masę przygód, często przerażających i spotyka wiele magicznych stworzeń na swej drodze. Prawdziwym przyjacielem okazuje się Niebieska Wróżka, która uzmysławia Pinocchio, że pajacyk nie spełni swego marzenia, żeby zostać prawdziwym chłopcem, dopóki nie zmieni swego zachowania.

 

 

 

THE CROSSING / WSZYSCY ZA JEDNEGO
reż. Johanne Helgeland (Norwegia)

Opowieść o czwórce dzieci, które w czasie Drugiej Wojny Światowej stają się uciekinierami. Kiedy rodzice Otto i Gerdy zostają aresztowani, ci odkrywają, że w ich piwnicy ukrywają się żydowskie dzieci - Sarah i Daniel. Postanawiają pomóc im w ucieczce przed niemieckimi żołnierzami do Szwecji. Przemierzają razem zaśnieżone lasy, ich podróż to walka o życie. Film o zaufaniu, przyjaźni, strachu ale i wielkiej odwadze młodych ludzi.

 

 

 

WOLFWALKERS
reż. Tomm Moore & Ross Stewart (Irlandia, Luksemburg)

 Akcja filmu dzieje się w średniowiecznej Irlandii. Robyn udaje się tam z ojcem, który poluje na ostatnią wilczą watahę. Podczas jednej z wypraw poza mury miasta dziewczynka zaprzyjaźnia się z ceniącą wolność Mebh z tajemniczego plemienia, którego członkowie podobno zamieniają się nocą w wilki. Próbując odnaleźć zaginioną matkę Mebh, Robyn odkrywa sekret, który przybliża ją do świata wilków i zmienia w coś, co jej ojciec musi zniszczyć.

 

 

 

Plakat EFA Young Audience Award 2021
Plakat filmu WSZYSCY ZA JEDNEGO. Mat. dystrybutora
Plakat filmu PINOCCHIO. Mat. dystrybutora
Plakat filmu WOLFWALKERS. Mat. dystrybutora
Kadr filmu PINOCCHIO. Mat. dystrybutora
Kadr filmu WSZYSCY ZA JEDNEGO. Mat. dystrybutora
Kadr filmu WOLFWALKERS. Mat. dystrybutora.


Jak się zgłosić?

Jeżeli masz 12-14 lat (urodziłeś się w latach 2007-2009), jesteś miłośnikiem kina i chcesz spróbować swoich sił jako filmowy juror, wypełnij formularz zgłoszeniowy, odpowiedz na zawarte w nim pytania i prześlij do 8 kwietnia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wiadomości wpisując “REKRUTACJA”.

Formularz powinien być podpisany przez rodzica lub prawnego opiekuna.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA

O wynikach rekrutacji poinformujemy Cię drogą elektroniczną do 17 kwietnia br..Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czego oczekujemy? Jak to będzie wyglądać?
Każdy jurorów musi posiadać własny adres mailowy oraz dostęp do urządzenia z łączem Internetowym. W dniach 21-25 kwietnia 2021r. młodzi jurorzy będą uczestniczyli w pokazach online nominowanych filmów na platformie streamingowej. Każdy juror otrzyma indywidualny dostęp i będzie miał możliwość obejrzenia filmów w dogodnym dla siebie czasie.
Filmy posiadają napisy w języku polskim.
Jurorzy są zobligowani do obejrzenia wszystkich trzech nominowanych filmów.


W dniu 25 kwietnia jurorzy będą mogli uczestniczyć w dyskusjach za pośrednictwem platformy Zoom, oraz w Gali Przyznania Nagród, udostępnionej za pośrednictwem strony EFA. Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie przesłany jurorom, którzy zakwalifikują się do udziału.


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej i Facebooku EFA Young Audience Award:
https://yaa.europeanfilmawards.eu/
https://www.facebook.com/YoungAudienceAward/

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej