Podkategorie

 

Pasjonujesz się filmem, ale bycie jedynie odbiorcą ci nie wystarcza?
Marzysz o związaniu swojej przyszłości z produkcją filmową?
A może masz na koncie autorskie realizacje?

Dobrze trafiłeś – program filmowy CamON.line jest dla Ciebie!

Od maja do października pasjonaci filmu mogą liczyć na ciekawe spotkania z uznanymi twórcami filmowymi i ekspertami z branży. Wszystko to bezpłatnie i bez wychodzenia z domu, dzięki realizacji projektu „CamON.line” w ramach programu „Kultura w sieci”.

Projekt realizowany przez Podkarpacką Komisję Filmową zakłada organizację minimum sześciu warsztatów on-line, w tym reżyserskich, scenariuszowych, producenckich czy montażowych. Spotkania realizowane są za pośrednictwem platformy Zoom, a zapisy do udziału prowadzone są każdorazowo przed warsztatami. Ponieważ spotkania mają charakter interaktywny, ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są dedykowane dla osób mieszkających, uczących się lub pracujących w województwie podkarpackim.

Dodatkowo w ramach projektu regularnie publikowane będą kilkudziesięciominutowe filmy, w których twórcy i eksperci filmowi opowiedzą o wybranych zagadnieniach ze swojej dziedziny.

Idea warsztatów filmowych on-line wyrosła z prowadzonych od 2017 roku stacjonarnych warsztatów CamON, gdzie w ciągu całorocznego cyklu zajęć uczestnicy uczą się praktycznej realizacji filmów fabularnych i dokumentalnych. Opiekunami kursu są wielokrotnie nagradzani twórcy filmowi Paweł Chorzępa i Maciej Cuske. Dzięki realizacji projektu CamON.line tegoroczna grupa warsztatowa może liczyć na zajęcia zdalne, dostosowane do ograniczeń związanych z pandemią.
Projekt „CamOn.line” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Informacje na temat projektu i zapisy na poszczególne warsztaty:
koordynator Katarzyna Mazurkiewicz,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pomysł na kreatywne wykorzystanie czasu w domu.


Dzieci i młodzież z terenu województwa podkarpackiego zaproszone zostały do sprawdzenia swoich umiejętności jako twórcy filmowi w konkursie „Laboratorium Filmowe”, który odbył się w okresie od maja do czerwca 2020 r.

Projekt realizowany został w ramach programu “Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. Inicjatorem jest Województwo Podkarpackie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkim Domem Kultury, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, Telewizją Polską SA Oddział w Rzeszowie.

SPRAWDZ poniżej jakie były warunki konkursu oraz kto został jego laureatem na koniec.

SKORZYSTAJ z przygotowanej przez nas bazy wiedzy i inspiracji.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej