Dołącz do grupy filmowej!

Ogłaszamy rekrutację do 5. edycji warsztatów filmowych CamON!


Podkarpacka Komisja Filmowa po raz piąty zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, których celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej.  Program prowadzi uczestników przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji, od pomysłu na film, przez pracę na planie, po postprodukcję, a rezultatem będzie zrealizowanie przez członków grupy wspólnych etiud fabularnych.

Założeniem programu, podobnie jak w ubiegłych latach, jest praca stałej grupy filmowej złożonej z początkujących jak i bardziej zaawansowanych twórców z regionu Podkarpacia. Członkowie realizują swoje fabularne i dokumentalne projekty pod okiem doświadczonych i nagradzanych profesjonalistów z branży.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak napisać scenariusz, zorganizować plan filmowy, rozplanować sceny i ujęcia. Głównym punktem całego programu będzie kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym, dzieląc pomiędzy siebie funkcje takie jak reżyser, operator, kierownik planu, czy dźwiękowiec.

 

Opiekunami grupy, jak w ubiegłych latach są:

Paweł Chorzępa - reżyser, operator. Wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dr hab. sztuk filmowych. Absolwent studiów magisterskich w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Synek” (premiera na festiwalu IDFA w Amsterdamie, Srebrny Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2020, Jantar na festiwalu Młodzi i Film 2020 w Koszalinie). Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych w reż. M. Minorowicz, M. Szymków, M. Pawluczuk, A. Elbanowskiej P. Stasika, L.Dudy, M. Majewskiej, M. Bochniaka. Obecnie pracuje nad własnymi projektami dokumentalnymi, a także nad zdjęciami do filmu  „Andrew Warhola, Moja Fabryka” w reż. B. Dziworskiego oraz „Iluzji” w reż. M. Minorowicz.

Maciej Cuske – reżyser i operator filmów dokumentalnych i fabularnych. Wykładowca Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Absolwent reżyserii filmu dokumentalnego i reżyserii filmu fabularnego w Szkole Wajdy. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autor filmów dokumentalnych, m.in.: „Kuracja”, „Antykwariat”, „Dekalog III.Pamiętaj abyś dzień święty święcił”, „Elektryczka”, „Wieloryb z Lorino”. Współautor filmu fabularnego pt: „Stacja Warszawa”. Za swoje filmy otrzymał szereg prestiżowych nagród w Polsce i na świecie, m.in. Srebrny Róg na Krakowskim Festiwalu Filmowych 2020, Filmmaker of the Year 2020 na West Lake International Documentary Festival w Chinach, czy Grand Prix - Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2009. W 2020 roku został nominowany do Paszportu Polityki za film „Wieloryb z Lorino”.

 

Program jest skierowany do osób powyżej 16. roku życia, które mieszkają, uczą się lub pracują na Podkarpaciu. Zapraszamy reżyserów, scenarzystów, operatorów, dźwiękowców, aktorów, charakteryzatorów, producentów i in. Mile widziane są osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z filmem, choć w bieżącej edycji organizatorzy wymagają co najmniej podstawowych umiejętności i wiedzy z zakresu produkcji filmowej.

Ci, którzy chcą w przyszłości zdawać do szkół filmowych będą mogli liczyć na praktyczne rady i wskazówki, a ci, którzy mają już na koncie autorskie filmy, znajdą okazję do merytorycznej dyskusji, wymienią doświadczenia na forum grupy a także zyskają możliwość nawiązania kontaktów przydatnych w swoich kolejnych realizacjach.

Zajęcia, z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne, będą realizowane częściowo zdalnie, w wymiarze 1-2 spotkania w miesiącu. O ile pozwoli na to sytuacja, zajęcia będą odbywały się także w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Integralną częścią kursu są dwa wyjazdy plenerowe:

- dokumentacja planu zdjęciowego i warsztaty operatorskie – 3-4 dni (maj/czerwiec)

- praca na planie filmowym – 5-6 dni (lipiec/sierpień)

 

Program realizowany jest od marca do listopada 2021.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rekrutacja odbywa się dwuetapowo.
Więcej informacji o zasadach naboru i uczestnictwa znajduje się w regulaminie warsztatów.


Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą, dyspozycyjność oraz dotychczasowe doświadczenie filmowe. Ponieważ warsztaty opierają się głównie na wspólnej pracy kursantów, kluczowe jest regularne i aktywne uczestnictwo. Prosimy o przemyślane zgłoszenia!

 

Dokumenty zgłoszeniowe do I etapu rekrutacji są przyjmowane do 28 lutego 2021!

Dokumenty należy złożyć w formie elektronicznej przesyłając skan podpisanych dokumentów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule maila wpisując „CamON 2021”.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
tel: 693 633 950
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania

Regulamin warsztatów CamON 2021

Karta zgłoszenia CamON 2021

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej