• -A
  • A
  • A+

Od maja do października pasjonaci filmu mogą liczyć na ciekawe spotkania z uznanymi twórcami filmowymi i ekspertami z branży. Wszystko to bezpłatnie i bez wychodzenia z domu, dzięki realizacji projektu „CamON.line” w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

Projekt bez tytuu8Projekt realizowany przez Podkarpacką Komisję Filmową zakłada organizację minimum sześciu warsztatów on-line, w tym reżyserskich, scenariuszowych, producenckich czy montażowych. Spotkania realizowane są za pośrednictwem platformy Zoom, a zapisy do udziału prowadzone są każdorazowo przed warsztatami. Ponieważ spotkania mają charakter interaktywny, ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są dedykowane dla osób mieszkających, uczących się lub pracujących w województwie podkarpackim.

Dodatkowo w ramach projektu regularnie publikowane będą kilkudziesięciominutowe filmy, w których twórcy i eksperci filmowi opowiedzą o wybranych zagadnieniach ze swojej dziedziny.

Idea warsztatów filmowych on-line wyrosła z prowadzonych od 2017 roku stacjonarnych warsztatów CamON, gdzie w ciągu całorocznego cyklu zajęć uczestnicy uczą się praktycznej realizacji filmów fabularnych i dokumentalnych. Opiekunami kursu są wielokrotnie nagradzani twórcy filmowi Paweł Chorzępa i Maciej Cuske. Dzięki realizacji projektu CamON.line tegoroczna grupa warsztatowa może liczyć na zajęcia zdalne, dostosowane do ograniczeń związanych z pandemią.

Projekt „CamOn.line” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Informacje na temat projektu i zapisy na poszczególne warsztaty:
koordynator Katarzyna Mazurkiewicz, 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

  

 

This site uses cookies, so that our service may work better.


more